Musical Romeo i Julia

Serdecznie zapraszamy na Musical Romeo i Julia.
27 kwietnia (czwartek) 2017 o godz. 17.00. Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu.
Wstęp wolny

Koncert Pasyjny Stabat Mater

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 11 kwietnia (wt.) o godz. 19.00 w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie.

Usłyszymy arcydzieło muzyki sakralnej: „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego. Znakomitym solistkom towarzyszyć będzie orkiestra „Magistri Pro Arte” złożona z m.in. filharmoników – Pedagogów naszej Szkoły. Zespół poprowadzi również nasz pedagog Pan Maciej Kotarba, „świeżo upieczony” zwycięzca II Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów we Wrocławiu. Słowem o muzyce podzieli się Pan Janusz Ciepliński, Dyrektor naszej Szkoły. Pragniemy, aby ten wieczór, obok wrażeń artystycznych stał się również dla słuchaczy chwilą duchowego skupienia, namysłu i przygotowania do Misterium Paschalnego.

Zapraszamy serdecznie!

Informacja dla Uczniów PSM I st. w Dywitach (wraz z filiami): Ze względu na to ważne dla naszej Szkoły wydarzenie, zajęcia w tym dniu zostają odwołane od godz. 18:00. Bardzo prosimy o obowiązkową obecność na Koncercie.

Włoskie sukcesy

W dniach 31 marca, 1,2, 7,8, oraz 9 kwietnia 2017, niedaleko Wenecji. odbywał się IX Międzynarodowy Konkurs „Giovani Musicisti – Città di Treviso”.
W konkursie brały udział uczennice naszej szkoły Marcelina Rucińska i Zofia Hiszpańska. Miło nam poinformować, że Marcelina Rucińska w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce, a Zosia Hiszpańska w swojej kategorii wiekowej II miejsce. Ponadto dziewczyny wystąpiły też w duecie i wywalczyły I miejsce.

Pianistyczne sukcesy

3-4 kwietnia, w Suwałkach odbył się II Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Pianistów. Nasz uczeń, Miłosz Grzywiński oraz jego nauczycielka Liudmila Siveranava zostali wyróżnieni, czego dowodem są dyplomy. Gratulujemy!