Nasza Stypendystka!

Filia w Biskupcu Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach zgłosiła Alicję Cygarowską uczennicę klasy gitary Pana Dariusza Leczyckiego z uwagi na osiągnięcia w nauce i konkursach na Galę Biskupieckich Talentów.

Alicja Cygarowska uczennica Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach filii w Biskupcu, będzie otrzymywać stypendium artystyczne Burmistrza Biskupca. Tak zdecydowało podczas Gali niezależne jury w składzie: Ewa Cichocka – jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata artystycznego Warmii i Mazur, wokalistka, aktorka związana z zespołem „Czerwony Tulipan”, Jolanta Niedziela-Chudzik – artystka, malarka mieszkająca w Raszągu oraz Jaromir Wroniszewski – aktor, współtwórca i członek kabaretu „Czyści jak łza”, twórca reportaży, słuchowisk, audiobooków i audycji radiowych.

Gala odbyła się 18 października w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu jako gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas Gali przed zgromadzoną publicznością oraz jurorami prezentowała się jedenastka zgłoszonych wcześniej przez dyrektorów szkół najbardziej utalentowanych uczniów z terenu gminy Biskupiec.

Jurorzy wybrali najlepszą trójkę, która comiesięcznie przez cały rok 2018 będzie otrzymywać stypendium artystyczne w wysokości 300 złotych ufundowane przez Burmistrza Biskupca.

Serdecznie gratulujemy Alicji i rodzicom!

Sukces w Bydgoszczy

Nasza uczennica, Wiktoria Przęczek, zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki z Janem Pawłem II, który odbył się w Bydgoszczy, 6-8 października.

Gratulujemy.

Powakacyjny koncert w Barczewie

Poniżej drukujemy artykuł „Powakacyjny koncert” autorstwa p. Magdaleny Łowkiel opublikowany w Barczewskich Wiadomościach.

Okazuje się, że nie wszyscy uczniowie w wakacje tylko odpoczywają. Dowodem na to był koncert uczniów z klasy gitary pedagoga Konrada Ingielewicza i jego uczniów z Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach z filią w Barczewie. Koncert odbył się 18 września 2017 r. w Salonie Muzycznym im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Kilkunastu młodych adeptów sztuki muzycznej zaprezentowało utwory zadane przez nauczyciela na okres wakacyjny i trzeba przyznać, że to zadanie wypełnili doskonale i wypadli znakomicie.

Na kameralnej scenie muzeum wystąpili: Ludwik Domalewski, Przemysław Oboński, Marta Żuber, Marta Symerewicz, Natalia Żbikowska, Natalia Brejta, Wiktoria
Sikorska, Bartosz Moszczyński i Marta Dziekanowska. To niełatwe zadanie powierzył im właśnie ich nauczyciel, Konrad Ingielewicz, który na zakończenie występów uczniów sam zaprezentował kilka utworów, co wzbudziło duży podziw.

Słuchaczami koncertu byli przede wszystkim bliscy młodych muzyków, którzy gorąco nagradzali ich brawami. Z pewnością koncerty i popisy są niezwykle ważną lekcją dla przyszłych artystów, ponieważ oswajają nie tylko z publicznością i pozwalają pozbyć się tremy, ale także uczą „bycia” na scenie. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów przez cały rok szkolny!