Odwiedziny Jana Sebastiana Bacha

30 listopada 2017 w Powiatowej Szkole Muzycznej I st. w Dywitach filia w Biskupcu uczniowie zaprezentowali audycje muzyczne „Odwiedziny Jana Sebastiana Bacha”. Celem było przybliżenie sylwetki wielkiego kompozytora wszech czasów i zapoznanie z jego niezwykle bogatą twórczością.

W Auli szkolnej odbyły się trzy koncerty w godzinach rannych dla uczniów biskupieckich szkól podstawowych. Wieczorem audycje zaprezentowano rodzicom i społeczności miasta. Nasi uczniowie wcielili się w postaci i klimat czasów Baroku.

Główną postać Jana Sebastiana Bacha zagrał doskonale Wojciech Terech – uczeń klasy Fortepianu. W rolę jego żony wcieliła się Oliwia Ciechacka. Dzieci Bacha zagrały : Oliwia Głoskowska, Helena Wróblewska Alicja Cygarowska, Mikołaj Bazis-Markuszewski, Kajetan Szczypiński, Wiktor Kopeć. Narrator – Anna Ochnio.

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i rodzicom. Uroku na pewno dodały stroje z epoki wypożyczone z Teatru im. Jaracza, dzięki uprzejmości p. Dyrektora Janusza Kijowskiego,za co serdecznie dziękujemy.