Wyjazd do Austrii

REFLEKSJE UCZESTNIKÓW Z KURSU GITAROWYM W AUSTRII

FORUM GITARRE WIEN 2017

22-28.08.2016

„Udział w Festiwalu Gitarowym „Forum Gitarre Wien” zmotywował mnie do większej aktywności w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zachęcił mnie również do eksperymentowania z gitarami siedmio, ośmio i dziesięciostrunowymi. Podczas festiwalu wysłuchałam bardzo ciekawych interpretacji kompozycji gitarowych podczas wspaniałych koncertów, jak również podczas prezentacji konkursowych. Ciekawa była prezentacja instrumentów jedenastu lutników. Niektóre z prezentowanych gitar mogą być ciekawą ofertą dla moich uczniów. Chciałabym pojechać na podobny kurs wspólnie z uczniami”.

„Udział w Gitarowym Forum Wiedeńskim, był dla mnie ciekawym doświadczeniem. Mogłem spotkać tam pedagogów z różnych krajów, obserwować lekcje mistrzowskie, przesłuchania konkursowe, nawiązywać nowe relacje, uczestniczyć w popołudniowych i wieczornych koncertach, korzystać z ekspozycji instrumentów, akcesoriów oraz wydawnictw gitarowych, zapoznać się z nowinkami wydawniczymi, co szczególnie mnie interesuje. Udział w Forum pozwolił mi zapoznać się z trendami repertuarowymi, stylistycznymi europejskiej sceny gitarowej.”

„Wyjazd przyczynił się znacznie do integracji nauczycieli sekcji gitary w naszej szkole. Festiwal rozszerzył znacznie moją wiedzę na temat wybitnych młodych gitarzystów europejskich nieznanych w naszym kraju oraz pochodzących z krajów ościennych lutników i ich gitar. Obserwacja lekcji mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych gitarzystów odświeżyła moje podejście do edukacji i poszerzyła metody uczenia, które obecnie wykorzystuję w mojej pracy.”